Testovanie COVID-19 - 26.02.2021

Oznamujeme občanom, že dňa 26. februára 2021 (v piatok) sa v našej obci uskutoční testovanie na COVID-19. Testovať sa bude od 13:00 do 18:30 hodiny v kultúrnom dome v Oravskej Jasenici. Posledný odber bude o 18:30 hodine!

UPOZORNENIE:
Keďže od 01.03.2021 bol okres Námestovo zaradený podľa COVID automatu do červeného pásma od tohto dátumu, budú pre jeho obyvateľov platiť nasledovné pravidlá:

Platnosť testu v zamestnaní v okrese Námestovo – 14 dní.
- Znamená, že všetci zamestnanci, ktorí majú zamestnávateľa v okrese Námestovo, neplánujú budúci týždeň ísť mimo okres resp. nepoužívajú autobusy alebo prostriedky hromadnej dopravy sa nemusia zúčastniť testovania pokiaľ majú potvrdenie o negatívnom výsledku testovania najneskôr z 19.02.2021. Toto potvrdenie im bude platiť do 05.03.2021 vrátane.
Platnosť testu 7 dní
- Znamená, že učitelia vyučujúci prezenčne, rodičia detí a žiakov navštevujúci materskú školu a základnú školu prezenčnou formou, pracujúci používajúci autobusy resp. prostriedky hromadnej dopravy, pracujúci majúci zamestnanie v inom okrese alebo tí, ktorí plánujú vycestovať mimo okres Námestovo budú musieť mať test s platnosťou maximálne 7 dní t. j. mali by sa zúčastniť testovania.