Informácia k poskytnutiu pomoci Ukrajine

Vzhľadom k chaosu pri poskytovaní pomoci obyvateľom Ukrajiny by sme Vás chceli informovať, aby ste neposielali ani nezaisťovali rôzne balíčky pomoci či už potravín resp. oblečenia, nakoľko v tejto momentálnej situácii to nie je potrebné. Obyvateľom obce, ktorí majú ochotu prispieť na pomoc utečencom z Ukrajiny odporúčame:

• Počkať na zverejnenie transparentného účtu, na ktorý budú môcť poslať finančné dary, a ktoré budú použité na presne na tie veci, ktoré v danej chvíli budú utečenci z Ukrajiny potrebovať. Číslo účtu zverejnime akonáhle bude k dispozícii.
  • Nahlásiť voľné kapacity ubytovania (byty, chaty, voľné izby), kde by mohli byť prípadne utečenci z Ukrajiny ubytovaní. Voľné kapacity ubytovania môžete nahlásiť na :

Tel: 0905 355 624

Tel: 02/48593312

Ďakujeme za porozumenie.

O prípadných ďalších opatreniach súvisiacich s pomocou pre utečencov z Ukrajiny Vás budeme Informovať.

Informácia k poskytnutiu pomoci Ukrajine: ikona pdf d

Copyright © 2022 Obec Oravska Jasenica - oficiálna stránka obce. Všetky práva vyhradené.